Wolontariusze

Zadania i Cele

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

„Wolontariat europejski - program Młodzież w działaniu”
IV Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji w Krakowie

4 marca br. nasi wolontariusze uczestniczyli w IV Młodzieżowych Targach Pracy i Edukacji "Młodzież - Praca - Perspektywy" w Krakowie. Celem targów było zwiększenie świadomości
i wiedzy na temat finansów osobistych; efektywne gospodarowanie własnymi środkami finansowymi; pomoc w wyborze funduszu emerytalnego; przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu; wspieranie wchodzenia na rynek pracy absolwentów szkół ponagimnazjalnych
i osób bezrobotnych; zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni i szkół policealnych; umiejętność zbierania i selekcji informacji na określony temat.

Nasi wolontariusze wzięli udział w następujących warsztach: "Wolontariat europejski - program Młodzież w działaniu", "Kalejdoskop zawodów", a także "Praca w Europie".

Po warsztatach udaliśmy się na spacer po krakowskim Rynku.

Gminny Dzień Wolontariusza

8 grudnia 2009r. w Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbył się Gminny Dzień Wolontariusza.
Na uroczystym spotkaniu wolontariuszy, pracujących w Gminie Brzeszcze wręczono drobne upominki, a najaktywniejszych wyróżniono. Wśród nich także znalazły się nasze wolontariuszki:

Agnieszka Lepianka
Monika Moskwa

Wolontariuszkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej pracy.

W galerii kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach - zdobywca 3 miejsca
w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjum zajęło 3. miejsce w małopolskim projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przygotowującym uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym.

W realizacji projektu w sumie uczestniczyło 3785 uczniów i nauczycieli z 215 szkół, w których zrealizowano 227 projektów.
W trakcie realizacji projektów młodzież pomagała samotnym, opuszczonym, chorym, ubogim, a także dzieciom, które potrzebowały pomocy w nauce i w integrowaniu się ze środowiskiem szkolnym.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 3 grudnia 2009r. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Nasi wolontariusze mieli okazję wysłuchać przemówienia Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza – arcybiskupa, metropolity krakowskiego, Marka Nawary – Marszałka Województwa Małopolskiego, Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiktora Skworca, ordynariusza tarnowskiego, a także Wojewody Małopolskiego – Stanisława Kracika.

Każdy uczestnik projektu otrzymał jako pamiątkę odtwarzacz mp4, a szkoła pamiątkowy dyplom.

W galerii – zdjęcia z uroczystego podsumowania projektu.

Etap wojewódzki projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

18 listopada 2009r. wolontariusze naszego klubu wzięli udział w etapie wojewódzkim projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Nasze gimnazjum znalazło się wśród 27-szkół z całej Małopolski, które zostały zaproszone na finały wojewódzkie projektu, odbywające się w dniach 18. i 19. listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

Po zaprezentowaniu naszego projektu udaliśmy się do Kaplicy Wiecznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, a później do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Mieliśmy tam okazję do cichej modlitwy.

Jednocześnie zostaliśmy zaproszeni na uroczyste podsumowanie projektu, które odbędzie się dnia 3. grudnia br. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

W galerii zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

Etap rejonowy projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

29 października 2009r. członkowie klubu wolontariusza „Przyjść z pomocą” wraz z Panią Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach - Krystyną Cieplińską oraz opiekunkami klubu –
p. Bożeną Sajdak i p. Jolantą Żarkowską, a także z p. Bożeną Klamrą – opiekunką „Charytatywnych” i przedstawicielami tej grupy wzięli udział w etapie rejonowym małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, przygotowującego młodzież gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym, który odbył się w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Wadowicach.

Miło nam poinformować, że nasz projekt pt. „Okruchy dobra” znalazł się
wśród 11 zakwalifikowanych do etapu rejonowego.

Za udział w projekcie każdy uczestnik otrzymał wspaniałą pamiątkę – wyjątkową książkę pt. „Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski”, a szkoła dostała piękny dyplom z podziękowaniem.

W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Po raz trzeci uczestniczymy w Małopolskim Projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Przygotowuje on uczniów gimnazjum do niesienia pomocy potrzebującym. Swój projekt zatytuowaliśmy „Okruchy dobra”, bowiem nasze działania to zwykłe drobne gesty, uśmiech, życzliwe słowo, które tak wiele może znaczyć dla tych, którzy są samotni, chorzy, nieszczęśliwi.

dwunastoletniej dziewczynce i jej mamie
starszym samotnym osobom
młodszym kolegom i rówieśnikom (pomoc w nauce)
osobom niepełnosprawnym