Zapewne niewielu z Was wie, że patronem roku 2019 jest Stanisław Moniuszko – wybitny polski kompozytor oper, operetek i pieśni.

Dlatego, aby przybliżyć tę sławną postać zorganizowany został Konkurs Pięknego Czytania pt. „Pan Moniuszko, hej!”

Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas 6-8, którzy czytali fragmenty książki Izabelli Klebańskiej pt. „Hej, zagrajcie siarczyście!”.

Wszyscy uczestnicy poważnie przyjęli wyzwanie i pięknie zaprezentowali się publiczności.

Jury konkursowe, w którego skład weszły panie:
- przewodnicząca: Katarzyna Październik-Łukowicz,
- Agata Chowaniec,
- Katarzyna Ślosarczyk-Nycz.

Członkowie jury mieli trudny wybór, a ich zadaniem było ocenić u czytających: płynność, poprawność, tempo i wyrazistość czytania.

Ostatecznie przyznano:

I miejsce Patrycji Jarzynie z kl. 6c,

II miejsce Piotrowi Krzywolakowi z kl. 6a,

III miejsce ex aequo: Paulinie Płużek z kl. 8d, Igorowi Żurkowi z kl. 7 i Marcinowi Jarkowi z kl. 8d.

Ponadto przyznano nagrodę specjalną uczennicy kl. 6c Annie Tarczyńskiej za piękną dykcję.

Imprezę w bibliotece szkolnej przy ul. Lipowej 3 zorganizowała i poprowadziła pani Beata Trela.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs Pięknego CzytaniaPokaż galerie