IMG 20241014 152353

„SERCE DWÓJKI” MA SIĘ CZYM POCHWALIĆ!

W zeszłym roku szkolnym zawiązała się w naszej szkole Grupa Aktywnych Wolontariuszy „Serce Dwójki”, która postawiła sobie za cel rozwijanie wśród uczniów zaangażowania na rzecz potrzebujących, budowanie ich wrażliwości na potrzeby innych
i bezinteresowności, propagowanie postaw prospołecznych, kształtowanie umiejętności
tj. praca zespołowa, komunikatywność, zaradność, inspirowanie do aktywnego spędzania wolnego czasu czy wspieranie ciekawych pomysłów uczniowskich.

Udało nam się zrealizować cele, których podjęliśmy się w ubiegłym roku szkolnym,
m. in. zorganizowaliśmy spotkanie dla emerytowanych nauczycieli naszej szkoły, zapaliliśmy znicze na grobach tych, którzy odeszli, wzięliśmy udział w akcji „Czytanie dzieciom”
i wystąpiliśmy przed dziećmi z domu dziecka i świetlicy „Olimp”, odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej, najmłodszych pacjentów szpitala w Oświęcimiu, urządziliśmy Dzień Dziecka dla niepełnosprawnych dzieci ze świetlicy „Olimp”, zorganizowaliśmy poranki z książką dla przedszkolaków oraz zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.

Nasi wolontariusze doskonale spisali się w rolach, które na siebie przyjęli. Odkryli
w sobie nowe pokłady empatii, uwrażliwili się na potrzeby innych, potrafili się odpowiednio zachować w każdej sytuacji. Dla niektórych było to coś, co pozwoliło im zaistnieć, pokazać się z lepszej strony, spędzić czas w inny niż dotąd sposób.

wolontariatPokaż galerie