100 lecie Odzyskania Niepodległości to bardzo ważne wydarzenie dla każdego Polaka.

IMG 3140

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Brzeszczach obchodzono tę rocznicę niezwykle uroczyście; uczniowie z zapałem dekorowali całą szkołę oraz wzięli udział w prezentacji o treściach patriotycznych pt.: ”Fasola Niepodległości”.

IMG 3501

W imieniu całej społeczności szkolnej zasadzono 100 cebulek kwiatowych na 100- lecie Niepodległości.

W związku z tak doniosłym wydarzeniem odbył się w naszej szkole piękny koncert pieśni patriotycznych i wojskowych. Z inicjatywy Pani Dyrektor Iwony Matusik uroczystości rozpoczęło wspólne śpiewanie hymnu narodowego. Następnie każda klasa zaprezentowała z wielkim przejęciem wybraną pieśń patriotyczną lub wojskową. Uczniowie spisali się na medal! Przygotowano wzruszające interpretacje. Wielu słuchaczy skłoniło to do głębokich refleksji. Melodia i słowa pieśni patriotycznych wywołały niezwykle podniosły nastrój, wielu słuchaczy skłoniły do wzruszenia, a nawet łez... Uczniowie udowodnili, że pomimo tego, iż nierzadko są niesforni, to w tak ważnym momencie dla Polaków, umieją stanąć na wysokości zadania! Wszyscy nauczyciele z pełnym zaangażowaniem włączyli się do wspólnego świętowania, pomagając uczniom w przygotowaniach do koncertu.
Pani Dyrektor Iwona Matusik w imieniu Pani Burmistrz zaprosiła wszystkich do wspólnego świętowania 100 – lecia Odzyskania Niepodległości z całą społecznością miasta Brzeszcze.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”.! Kimkolwiek jesteśmy, gdziekolwiek żyjemy! Jesteśmy Polakami.

Scenariusz, oprawę muzyczną i dekoracje przygotowała p. Irena Chrapek – Kurczab.

11 listopadaPokaż galerie