Nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, ustanawiając tym samym kolejny punkt na mapie naszego kraju, gdzie czytanie się celebruje. Jest to drugie spotkanie organizowane w świetlicy.
Do wspólnego czytania zaprosiliśmy gości: Panią Renatę Gizę - mamę uczennic, chodzących do naszej szkoły oraz panią Katarzynę Ślosarczyk - Nycz - nauczycielkę języka polskiego, jak i również dwie uczennice klasy 1c - Ninę Walczyk i Maję Mateę.

Celem spotkania było rozwijanie świadomości kulturowej, zainteresowań czytelniczych, poruszenie wyobraźni oraz zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania.
Tym razem wspólnie z uczniami i trzema wesołymi krasnalami przenieśliśmy się do „Tajemniczego Krasnoludkowa”, gdzie dowiedzieliśmy się czy warto mieć krasnoludka w domu, poznaliśmy urocze pieski lubiące przygody oraz posłuchaliśmy o przygodach Śnieżki.
Jaki morał spytacie płynie z tej bajki?
Morał jest krótki - słuchaj co mówią krasnoludki!

Dziękujemy zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia!

Mamy nadzieję, że udało nam się pozytywnie nastawić młodych czytelników do czytania, gdyż wiemy, że otwarcie się na literaturę, pokochanie książek jest najlepszą drogą do poznawania świata.

"Kochajmy książki, które są duszą szkół.
Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki."
J.A. Komeński

Organizatorzy zajęć otwartych: Magdalena Babula, Katarzyna Sabat, Jolanta Żarkowska

cała Polska czyta dzieciomPokaż galerie