Cała Szkoła czyta dzieciom

Znakomita polska poetka, laureatka literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku Wisława Szymborska, trafnie podkreśliła wartość jaką niesie ze sobą czytanie. Stwierdziła, że: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
Nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", ustanawiając tym samym kolejny punkt na mapie naszego kraju, gdzie czytanie się celebruje.
W tym istotnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć interesujących lektorów. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy wyjątkowych gości. W mury naszej szkoły zawitali przyjaciele Naszej placówki, którzy chętnie pomagają w realizacji wielu przedsięwzięć. Swoją obecnością zaszczycili nas: Kierownik Działu Merytorycznego Ośrodka Kultury – pani Danuta Korcińska, pracownik Ośrodka Kultury - pani Agata Kozak oraz panie nauczycielki - Agnieszka Zając i Monika Żwirowska.
W czasie spotkania z książką dzieci z klas pierwszych oraz wychowawcy wysłuchali wierszy Jana Brzechwy oraz fragmenty książki: "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".
Lektorom za niezwykle interesującą interpretację tekstu literackiego oraz promowanie książek poprzez aktywny udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", uczniowie wręczyli symboliczne podziękowania.
Miejmy nadzieję, że ta iskierka krzewienia czytelnictwa rozjarzy się w wielki płomień pasji czytania.

Życzymy młodym czytelnikom, aby teksty literackie pomagały im miło spędzać wolny czas, dobrze się bawić i zachwycać się otaczającym światem, aby dzięki książkom uśmiech nigdy nie schodził z ich dziecięcych twarzy.

cała Polska czytaPokaż galerie