piotrus pan

W dniu 1 października w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka pod hasłem „Przyjęcie u Piotrusia Pana”. Każda z klas I-III otrzymała zaproszenie na przyjęcie wraz z mapą do Krainy Nigdy-Nigdy. Uczniowie mieli do pokonania kilka bardzo ciekawych zadań.

W Zatoce Piratów czaił się na nich Kapitan Hak i jego wierny bosman Smee. Ale wszystkim uczniom udało się ich pokonać, wykazali się niebywałą zręcznością umieszczając woreczki w bocianim gnieździe, co doprowadziło do jego zniszczenia.

W Skale Czaszki uczniowie musieli wykazać się pomysłowością odpowiadając na kilka pytać. I jak się tu zdecydować czy chce się być na zawsze dzieckiem czy jednak dorosnąć? Czy mieszkanie w Nibylandii jest lepsze niż w prawdziwym świecie? Oj trudne to były pytania... Każdy uczeń potrafił jednak pięknie uzasadnić swoją odpowiedź, dzięki czemu uniknął zakucia w dyby!

W Krokodylim Strumieniu uratowali biedne rybki przed pożarciem krokodyla, chwycili za wędki i wyciągnęli je na brzeg.
W Lagunie Syren dla miłośników puzzli czekały trzy układanki.

W Obozie Indian, gdzie wodzem plemienia była Dzielna Pantera uczniowie mogli tropić ślady bytności zwierząt, co okazało się bardzo fascynującym zajęciem.

Niezwykle trudnym zadaniem było pokonanie Gór Mglistych na drewnianym koniu. Nie wszyscy bowiem znali podstawowe komendy, takie jak: Prrrr i Wio!

Jednak największym wyzwaniem okazało się Drzewo Marzeń, które według pirackiej legendy naprawdę spełnia marzenia! No i jak się tu zdecydować tylko na jedno...

Uczniowie poszukiwali również zaginionego cienia Piotrusia Pana, mogli zagrać w kółko i krzyżyk i trzy kubki z prawdziwymi piratami.

Uroczystość przygotowana została przez nauczycieli świetlicy przy współpracy z wychowawcami klas trzecich.

Dzień ChłopakaPokaż galerie