W dniu 12 września 2019 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcji fizyki z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”, która odbyła się w salach audytoryjnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zobaczyli wiele zaskakujących zjawisk i poznali podstawowe prawa rządzące światem ładunków elektrycznych. Wyładowania atmosferyczne to coś, co towarzyszy nam od zarania dziejów, a jednak wciąż fascynuje i budzi grozę. Dowiedzieli się, czym jest ogień, jak się z nim bezpiecznie obchodzić, co właściwie się pali, skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni. Uczniowie chętnie uczestniczyli w wielu eksperymentach. Było to poważne i jakże przyjemne spotkanie z fizyką.

Organizatorką corocznych wyjazdów na Uniwersytet Śląski w Katowicach jest pani Renata Juras - nauczycielka fizyki.

fizyka - UŚPokaż galerie