W dniu 14 września 2021 r. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w lekcji fizyki z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”, która odbyła się w salach audytoryjnych Uniwersytetu Śląski-ego w Katowicach.  

Wykłady, opierały się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach i były prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Zaskakiwały, budziły emocje ale również pozwalały na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki. 

W tym roku uczniowie podczas doświadczeń wykonywali pracę przy użyciu jak najmniejszej siły i zużywanej energii. Poznawali konstrukcję huśtawek, katapult, łuków oraz kusz, z których następnie strzelali do celu. 

Dowiedzieli się również, że jesteśmy zanurzeni w falach, choć nie uświadamiamy sobie ich obec-ności. Dzięki falom surfujemy, ale też widzimy, słyszymy, czujemy, rozmawiamy przez telefon czy badamy odległe zakątki kosmosu.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w wielu eksperymentach. Było to poważne i jakże przyjemne spotkanie z fizyką. Organizatorką corocznych wyjazdów na Uniwersytet Śląski w Katowicach jest pani Renata Juras- nauczycielka fizyki.

 

 

fizykaPokaż galerie