W dniu 30 września 2022 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcji fizyki z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”, która odbyła się w salach audytoryjnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wykłady, opierały się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach i były prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Pokazywali, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości.

W tym roku uczniowie poznawali niezwykłe własności światła i podstawowe prawa optyki, ale przekonali się także, jak widzimy świat.

Poznali również, tajemnicę wody jako jednego z czterech żywiołów. To dzięki jej obecności Ziemię określa się mianem „błękitnej planety”. Trudno nie przyznać, że zajmuje wyjątkowe miejsce w naszym życiu.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w wielu eksperymentach. Organizatorką corocznych wyjazdów na Uniwersytet Śląski w Katowicach jest nauczycielka fizyki, pani Renata Juras.

USPokaż galerie