W dniu 31 marca br. odbył się w naszej szkole, już po raz 21, Szkolny Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas I-III. Celem konkursu jest popularyzacja piękna i kultury języka polskiego oraz rozwijanie wśród młodych odbiorców umiejętności wyrażania za pomocą poezji swoich myśli i uczuć.

W konkursie wzięło udział 10, wyłonionych podczas klasowych zmagań, recytatorów. Zaprezentowali oni przed konkursową komisją po dwa utwory – poetycki i fragment prozy – wybranego przez siebie autora, o dowolnej lub skorelowanej tematyce. Jury oceniając recytatorów zwracało szczególną uwagę na dobór repertuaru, interpretację tekstów oraz kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Natalia Kazimierczak (kl. 2 b) – I miejsce, Franciszek Kosek (kl. 3 a) – II miejsce oraz Liliana Mitoraj (kl. 1 a) – III miejsce.

W dalszych zmaganiach recytatorskich szkołę reprezentować będzie zdobywczyni I miejsca – Natalia Kazimierczak. Życzymy powodzenia!

Wszystkim uczestnikom konkursu, wychowawczyniom oraz rodzicom składamy słowa podziękowania za przygotowanie do tego szkolnego wydarzenia.

Organizatorki konkursu: Renata wolny, Małgorzata Pinazza, Marzena Krawczyk.

F01ECD53 B8C6 4CC1 B1F4 79FB63F373A1

5237F405 330C 49FD AC98 13CE2C9FCD6A