17 grudnia na cmentarzu w Jawiszowicach odbyły się uroczyste obchody 75. rocznicy śmierci sierżanta Alvina J. Ellina.

Uroczystości i obchody zorganizowali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Jawiszowicach oraz naszej szkoły, we współpracy z Fundacją Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz- Birkenau.

Podczas tej uroczystości kwiaty i znicze pod pomnikiem złożył Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, dr Igor Bartosik i dr Adam Cyra z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Dagmar Kopijasz z Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz - Birkenau oraz uczniowie ZSP nr 5 w Brzeszczach oraz ZSP nr 6 w Jawiszowicach.

Uczniowie wzięli również udział w wykładzie Wojciecha Wojnicza, historyka badającego losy członków załogi amerykańskiego bombowca.

lotnikPokaż galerie