Czy matematyka musi być trudna i nudna? Oczywiście, że nie!

Przekonali się o tym uczniowie klasy 3d, którzy uczestniczyli 14.03 w klasowym Dniu Matematyki. Matematyka – królowa nauk, towarzyszy nam w życiu codziennym, o czym najmłodsi mieli okazję się przekonać.

„TRZECIOKLASIŚCI” doskonalili umiejętności przeliczania: dodawania i odejmowania, układali wiosenne sudoku, brali udział w  różnych grach i zabawach matematycznych. Uczniowie budowali wieżę z klocków według podanego kodu, mierzyli i obliczali obwód ławki, „ Robili zakupy” obliczając wydatki. Na koniec wykonali obrazek złożony z figur geometrycznych.

Wszelkie ćwiczenia wykonane w tym dniu ukazały, że matematyka może być przyjemna, interesująca i dostarczająca wiele zabawy. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie!

dmPokaż galerie