21 marca, uczniowie klas czwartych (4a, 4b, 4c, 4d i 4e) udali się na wycieczkę. Chcieli znaleźć Wiosnę i, szukając jej, trafili do „Chlebowej chaty” znajdującej się w Górkach Małych. Tam dowiedzieli się, ile pracy trzeba włożyć, aby powstał jeden bochenek chleba, wzięli bowiem udział w czterech różnych zajęciach warsztatowych odbywających się pod wspólną nazwą „Od ziarenka do bochenka”. Poznali maszyny i urządzenia rolnicze – dawne i współczesne, dowiedzieli się, jak ważną rolę w omawianym procesie odgrywają pszczoły, poznali tajniki produkcji miodu, śmietany oraz masła i – co najważniejsze – samodzielnie formowali podpłomyki, które później, upieczone w specjalnym chlebowym piecu, zajadali z wielkim smakiem okraszone miodem, masłem lub smalcem. Ponadto do degustacji tych smakołyków podano kawę zbożową z mlekiem, która świetnie dopełniała tego niezwykle atrakcyjnego poczęstunku, zwłaszcza że można było delektować się tym niepowtarzalnym posiłkiem kilkakrotnie.
             Uczestnicy wycieczki, co prawda, nie znaleźli wiosny, ale przekonali się, że warto brać udział w różnych sposobach zdobywania wiedzy, niekoniecznie siedząc w szkolnych ławkach.