2 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość poprzedzona była różnymi działaniami twórczymi uczniów np. klasy III przygotowały plakaty pt. „Życie na obcej planecie”, V napisały akrostych na temat Mikołaja Kopernika, a klasy VI ciekawostki z życia naszego patrona. Prace uczniów można było podziwiać na ekspozycjach pawilonu C.

O godzinie 10.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia, którą rozpoczął Taniec Słońca dziewczynek z klasy IV f. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego społeczność uczniowska odśpiewała hymn szkoły, po czym odprowadzono sztandar.

Następnie pani dyrektor wygłosiła przemówienie i podsumowała pracę szkoły w I semestrze.Po czym nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody wyróżnionym w wielu konkursach uczniom.

Później głos oddano konferansjerom Julii Mazur i Igorowi Piestrakowi, którzy zapowiedzieli modę kosmiczną wykonaniu klas I i II.

Po pokazie wyświetlono prezentację „Inspiracje kosmiczne”, a po niej można było usłyszeć w wykonaniu klas IV dwuwierszy o naszym wielkim astronomie Mikołaju Koperniku.

Na zakończenie ponownie wystąpiły dziewczynki z klasy IV f w tańcu z szarfami - nawiązującego do kosmosu.

Dzień Patrona SzkołyPokaż galerie