11204 w

Gminny koordynator pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Wojewódzki system koordynacji pomocy dla Ukrainy - zbiórka darów

Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy

Pomoc psychologiczna dla uchodźców

Fundacja Ocalenie, pomoc psychologiczna, prawna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polskie Forum Migracyjne - wsparcie psychologiczne i interwencyjne: +48 669 981 038, w języku ukraińskim i rosyjski (telefon działa w poniedziałki w godz. 16-20, w środy w godz. 10-14 i w piątki w godz. 14-18).

Fundacja Nagle Sami - pomoc psychologiczna przez telefon: 800 108 108, w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim (telefon działa w poniedziałki i wtorki w godz. 17-20).

Centrum Medyczne Damiana - bezpłatny telefon wsparcia: 22 566 22 27, w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim (telefon działa codziennie, w godz. 8-20).

Rzecznik Praw Dziecka - 800 121 212, od 2 marca - wsparcie w języku ukraińskim i rosyjskim.

Pomoc medyczna dla uchodźców z Ukrainy

NFZ - Bezpłatna telefoniczna pomoc medyczna dla osób z Ukrainy, również w języku ukraińskim: 800 137 200

Centrum Medyczne Damiana -

• Infolinia (w języku ukraińskim) pomagająca odnaleźć się w polskim systemie zdrowia – 22 566 22 20
  • Wizyty u specjalistów, takich jak: internista, pediatra, ortopeda i ortopeda dziecięcy, ginekolog, chirurg i chirurg dziecięcy, onkolog oraz onkolog dziecięcy (w ramach ubezpieczenia NFZ), w każdej placówce pracuje osoba ukraińskojęzyczna, która służy tłumaczeniem w czasie wizyt.
  • Miesięcznie 100 bezpłatnych pakietów badań „Twój raport zdrowia”

Informacja dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie

Urząd do spraw Cudzoziemców - procedury, ośrodki recepcyjne, infolinia
Fundacja Ocalenie - ewakuacja z Ukrainy - o czym pamiętać, uciekając przed wojną

Zgłoszenia o zagubieniu dzieci na przejściach granicznych

Straż graniczna - 800 422 322, telefon interwencyjny, czynny całą dobę.