Dnia 20 lutego w naszej szkole odbyła się sesja Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze, na której poruszano tematy związane z byciem EKO. Na spotkanie przybył również Burmistrz Brzeszcz p. Radosław Szot.

Celem było zapoznanie uczniów z pojęciami związanymi z ekologią, ukazanie potrzeby kształtowania postawy proekologicznej we współczesnym świecie oraz uświadomienie zagrożeń związanych z degradacją środowiska.

Uczestnicy obejrzeli filmy proekologiczne, a następnie w grupach opracowywali następujące hasła:

- „Ekologia w domu”

- „Odnawialne źródła energii”

- „Świadome zakupy”

- „Skutki zanieczyszczenia środowiska”.

Uczniowie wzięli również udział w zabawie „Poszukiwanie wiatraków” oraz w zajęciach praktycznych dot. segregacji śmieci, a na koniec obejrzeli  multimedialną prezentację aplikacji proekologicznych.

Wszystkim zajęcia bardzo się podobały!

parlamnt 2020Pokaż galerie