17 maja naszą miejscowość odwiedziła znana pisarka, muzyk, pedagog autorka książek dla dzieci i młodzieży pani Anna Czerwińska-Rydel. W spotkaniu, które odbyło się w Ośrodku Kultury w Brzeszczach, wzięli udział uczniowie klas IV – tych i V – tych pod opieką Jolanty Borowicz i Agaty Chowaniec.
Anna Czerwińska – Rydel w swoich książkach porusza różnoraką tematykę np. muzyczną, historyczną obyczajową, społeczną czy biograficzną. Uczniowie z zapartym tchem słuchali ciekawych opowieści o tym jak wygląda jej codzienny dzień pisarski,w jaki sposób powstają jej powieści, którego ze swoich bohaterów nie lubi najbardziej. Z czego czerpie inspiracje do swoich książek,jak powstają tytuły jej książek i co w jej życiu oznacza tajemnicza liczba 44.