Wszyscy odliczamy już minuty do rozpoczęcia wakacji, czyli czasu błogiego nicnierobienia, wspaniałych podróży, przygód i kulinarnych eksperymentów. Ale abyśmy z wakacji wrócili w dobrej formie zdrowotnej, bez dodatkowych kilogramów, oponek i zbędnego bagażu tłuszczyku warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad zdrowego żywienia, które wcale nie musi być nudne!!!!

Zdrowe jedzenie też może być świetną zabawą i o tym staraliśmy się przekonać zaproszonych gości na spotkaniu w dniu 06.06.2019r. w ramach Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od prelekcji pani dietetyk Anny Ligęzy z Naturhouse z Brzeszcz, która wyjaśniła nam jakie są podstawowe zasady zdrowego żywienia i dlaczego jest to dla nas tak ważne! Dziękujemy za wspaniałą i bardzo ciekawą prezentację!

Po części teoretycznej przeszliśmy do części warsztatowej. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z grup miała do przebycia 4 stanowiska z zadaniami. Pierwsze stanowisko to test wiedzy o zdrowym żywieniu, drugie-przysłowiowe łamigłówki, trzecie to test: Czy wiem, co jem...?- czyli coś dla kubków smakowych, a ostatnie stanowisko to piramida żywienia. Za każde poprawnie wykonane zadanie, grupa otrzymała 1 punkt. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie tylko znakomitą wiedzą, ale również umiejętnością pracy w zespole.

Ostatnie zadanie, niczym konkurencja w Masterchefie sprawiło najwięcej przyjemności. Każda z grup przygotowała zdrowe przekąski: fantazyjne kanapeczki, sałatkę warzywną, owocowe koreczki i pożywne jogurtowe śniadanie, które później wspólnie degustowaliśmy.

Dziękujemy uczniom i opiekunom z ZSP nr 4 z Brzeszcz, ZSP nr 6 z Jawiszowic, ZSP nr 1 z Przecieszyna oraz ZSP nr 3 ze Skidzinia za przybycie. Mamy nadzieję, że udowodniliśmy Wam, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne i niesmaczne. To tylko od nas zależy co i jak będziemy jeść!

Organizatorzy spotkania: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p.Agnieszką Płotnicką, p.Agatą Dziubek, p.Agnieszką Nowosad oraz p.Magdaleną Babulą

parlamnentPokaż galerie