W dniu 22 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z higienistkami stomatologicznymi, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Podczas prelekcji przedstawione zostały zasady utrzymywania właściwej higieny jamy ustnej, przyczyny powstawania chorób zębów oraz metody jak im zapobiegać. Uczniowie poznali również sposoby pielęgnacji zębów oraz jak prawidłowo szczotkować zęby i dlaczego szczotkowanie jest ważną czynnością. Odbyła się również pogadanka na temat właściwej diety dla zachowania zdrowych zębów. Dociekliwość i mnóstwo zadawanych pytań, może świadczyć o tym, że poruszony temat jest niezwykle ważny dla naszych najmłodszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy pani Monice i pani Izie za przyjęcie zaproszenia, drobne upominki oraz wkład w kształtowanie u dzieci postawy promującej zdrowy i racjonalny tryb życia.

higienistkiPokaż galerie