Pierwsze dni listopada skłaniają wszystkich do zadumy nie tylko nad przemijaniem, ale także nad świętością. W takiej właśnie atmosferze młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w specjalnym spotkaniu ze świętymi. Także w tym roku dzieci mogły zobaczyć wybranych świętych, zaśpiewać ciekawe piosenki o świętości.

W tegorocznej Akademii Szkolnej pt. „Święci z nieba ściągnięci” zaprezentowane zostały postacie m.in. św. Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, bł. Piotra Frasatti, bł. Michała Tomaszka, św. Jadwigi. Ze szkolnego przedstawienia cieszyły się szczególnie przedszkolaki, które przybyły do szkoły specjalnie na tą okazję. Dodatkowo spotkanie zostało ubogacone ciekawostkami dotyczącymi obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych w najodleglejszych częściach świata.

Świętość jeszcze nigdy nie była tak blisko naszych uczniów, kto wie, może i pośród nich rośnie przyszły święty.