Uczniowie ZSP nr 5 w Brzeszczach od pierwszej klasy poznają postać swojego patrona – Mikołaja Kopernika i wzbogacają wiedzę o nim każdego roku, zwłaszcza 19 lutego, w dniu jego urodzin. Obchody tegorocznego święta w szkole zaszczycili swoją obecnością Pani A. Rusin – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Pani M. Pękala – Inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Po części oficjalnej, w tym odśpiewaniu hymnu szkoły, Pani dyrektor I. Matusik przywitała gości i przybliżyła postać Kopernika - człowieka wielu talentów i zainteresowań. Następnie goście, pracownicy szkoły i uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 5c i 6a wraz z opiekunami. Uczniowie z humorem nakreślili obraz swojego patrona, któremu złożyli wizytę i wspólnie z nim świętowali urodziny, finałowa piosenka „ W układzie słonecznym” i taniec aktorów zaangażowały do świętowania prawie całą społeczność szkolną.

Po raz kolejny ZSP nr 5, pokazał, że jego nauczyciele i uczniowie to posiadacze wielu talentów i pasji. Rocznica urodzin niezwykłego patrona na pewno na długo wszystkim pozostanie w pamięci.

patron 2020Pokaż galerie