Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie wzieli udział:

1) w teście konkursowym przeprowadzanym w dwóch kategoriach konkursowych: „Maluch”- uczniowie klas IV szkół podstawowych; „Młodzik” – uczniowie klas V szkół podstawowych; test opracowany jest przy współpracy z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dotyczy wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska, zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników. Test jest rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego na odwrocie kart odpowiedzi (od 0 do 8 punktów).

2) w konkursie prac indywidualnych przeprowadzanym w kategorii szkoły podstawowej w formie pisemnej (max. 10 kartek, format A4) lub albumowej (max. 40 kartek, format A5-A3) na temat: „Świat owadów – piękny i nieznany.”

Nasi laureaci:

Alicja Krzanowska 4b
Antonina Świder - Kruszyńska 4a
Ewelina Baźmirowska 4b

Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję!

Anna Czubaty