22.05.2020 r. - aktualizacja

Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Brzeszczach informuje, że zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3 z terenu gminy Brzeszcze odbywać się będą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach, ul. Szkolna 6 od dnia 25.05.2020 (tj. poniedziałek) w godzinach od 8.00 do 13.00.

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją rządu, Gmina Brzeszcze rozważa od 25 maja 2020 r. prowadzenie zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla uczniów klas I – III w szkole, uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz rozwoju sytuacji epidemicznej na terenie gminy.

W pierwszej kolejności z zajęć będą mogli korzystać ci uczniowie, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dziecko musi być zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Przed wejściem do budynku szkoły uczeń będzie miał mierzoną temperaturę.

Rodzice/opiekunowie przyprowadzający i odbierający ucznia z zajęć również muszą być zdrowi.

Przyprowadzający ucznia nie wchodzą do budynku szkoły i pozostawiają go pod opieką Nauczyciela dopiero po stwierdzeniu, że dziecko jest zdrowe.

Gdyby w czasie zajęć u ucznia wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zostanie on odizolowany w odrębnym pomieszczeniu i rodzice/opiekunowie zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka.

Dyrektor ZSP5 w Brzeszczach informuje, że wstępne deklaracje dotyczące uczestnictwa dziecka w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych w szkole można składać telefonicznie do 20 maja 2020 r. (środa) od 8.00 – 13.00 pod numerem telefonu do sekretariatu - 32/7373800 lub 723669503.

Planowane godziny od 7.00 – 15.00. Ilość dzieci w grupie będzie ograniczona.

Na podstawie zebranych informacji organ prowadzący – Gmina Brzeszcze podejmie decyzję o organizacji zajęć opiekuńczo – wychowawczych.

Wymagane zgody i oświadczenia znajdują się w załączniku poniżej.

Uczeń/ rodzic zobowiązany jest do dostarczenia ww. dokumentów w pierwszym dniu uczestnictwa w zajęciach.

Brak wymaganych dokumentów powoduje nieprzyjęcie dziecka na zajęcia.

ZAŁĄCZNIK